IV  Niedziela Adwentu – 22.XII.2018 r.

I. Przeżywamy  dziś IV Niedzielę Adwentu.  Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Dzieląc się opłatkiem umiejmy darować sobie wszelkie urazy, przewinienia, okażmy serce zdolne do pojednania się z bliźnimi.  Zanim zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy  pomódlmy się wspólnie w rodzinie, przeczytajmy również urywek Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa.

II. Msza św. jutro  tylko rano o 6.30. O godz. 23.00  będzie  Msza św. zwana Pasterką. Składka na pasterce  jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W Głobikówce  Pasterka  o  godz. 21.00. W Boże Narodzenie Msze św. w normalnym porządku.

III. W Święto św. Szczepana na sumie będzie udzielony sakrament Chrztu  świętego. Nie będzie w Szczepana Mszy św.  o 15.00. Składka w drugi dzień świąt zbierana jest na  Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Poświęcenie owsa na Mszy o godz. 09.30. Na Mszy św. o 11.00 będzie obrzęd rozesłania kolędników misyjnych.

IV. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i za ofiarę  od grupy sprzątającej.

V. W następną niedzielę przypada święto św. Rodziny z Nazaretu a zarazem dzień jubileuszy małżeńskich. Dlatego zapraszamy małżeństwa na Mszę o 09.30, w czasie której będzie odnowienie  przyrzeczeń małżeńskich.