XVII Niedziela Zwykła – 29.VII.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj 17 Niedzielę Zwykła w ciągu roku – Niedzielę Synodalną. Podczas każdej Mszy Świętej kapłan odmówi modlitwę poświęcenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a po zakończonym nabożeństwie księża udadzą się na parking, aby udzielić kierowcom indywidualnego błogosławieństwa. Ofiary zbierane przy tej okazji są przeznaczone na cele misyjne – na pojazdy dla misjonarzy.
  2. W Liturgii Kościoła tego tygodnia będziemy wspominać:
  • we wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
  • we środę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w sobotę wspomnienie św. Jan Marii Vianneya, prezbitera, patrona wszystkich kapłanów.
  1. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. Odpust Porcjunkuli. Można go ofiarować za siebie albo za zmarłych. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę. Do tych dwóch modlitw należy dodać pozostałe warunki konieczne do zyskania odpustu, czyli: wykluczenie jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego; spowiedź sakramentalna; Komunia Święta; modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  2. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jest miesiącem dobrowolnej abstynencji.
  3. Spowiedź przed I Piątkiem będzie:
  • we środę dla uczniów Szkoły Podstawowej;
  • we czwartek dla młodzieży;
  • w piątek dla dorosłych;
  • w kaplicy w Głobikówce w piątek o 15.00.

Rozpoczęcie spowiedzi i 17.30. Prosimy przychodzić w wyznaczone dni, gdyż będzie spowiadał tylko jeden kapłan.

1. 5 i 6 sierpnia będzie miała miejsce uroczystość odpustowa ku czci Przemienienia Pańskiego „Na Górach” w Gorzejowej. Szczegóły wywieszone są w gablocie parafialnej.
  2. W parafii Gumniska w dniach od 3 do 5 sierpnia odbędzie się nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano. Szczegóły w gablocie parafialnej.
  3. Dziękujemy grupie sprzątającej za troskę o naszą świątynię i złożoną ofiarę. Bóg zapłać!
  4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
  5. Dzisiaj odbędzie się pogrzeb śp. Józefy Korasadowicz. Informujemy, że nastąpiła zmiana godziny nabożeństwa żałobnego. Wprowadzenie ciała do kościóła będzie o godz. 16.30, Msza Święta pogrzebowa o 17.00.